Pies - najlepszy przyjaciel człowieka

Pies to nie tylko zwierzę, ale także wierny towarzysz i najlepszy przyjaciel człowieka. Jego oddanie, lojalność i bezwarunkowa miłość sprawiają, że pies może stać się niezastąpionym towarzyszem w życiu wielu ludzi. Należy jednak pamiętać, że adopcja jest nie tylko aktem miłości, ale i odpowiedzialnością! Adopcja jest szansą na nowe życie dla mnóstwa zwierząt.

Fundacja RAP – kim jesteśmy?
Jak pomagamy?

RAP to fundacja ratująca psy z całej Polski i przygotowująca je do adopcji. Wszystko zaczęło się od poznania Pestki – pierwszego psa pod naszą opieką. Nie był to młody ani mały psiak. Ale jej los poruszył nas do tego stopnia, że zabraliśmy ją ze schroniska i otoczyliśmy opieką; zdrowa i czekająca nadal na dom, jest naszą najstarszą podopieczną.

Jak powstała fundacja ratująca zwierzęta?

Nasze działania zaczęły się od zwykłej zbiórki koców i jedzenia dla bezdomnych psów.

Trafiliśmy z darami do jednego ze schronisk w woj. mazowieckie (w Chrcynnie) i zostaliśmy tam jako wolontariusze.

Z czasem na naszej drodze stawały kolejne bezdomne psiaki, o których zapomniał los. Dzięki naszej pomocy odzyskują one zdrowie i znajdują nowe domy. Nasza spontaniczna akcja zaowocowała powstaniem fundacji, którą prowadzimy, aby pomóc pokrzywdzonym zwierzętom.

Zobacz szczęśliwe mordki naszych podopiecznych gotowych na znalezienie nowego domu.

Kto stoi za pomocą dla zwierząt?

Maria – serce na dłoni. Każdą wolną chwilę poświęca dobru zwierząt pod opieką fundacji. Wytrwała i niezłomna w przygotowywaniu wszelkiego rodzaju dokumentacji, planowaniu działań oraz komunikacji. Całym sercem pomaga psiakom, wspiera je w procesach leczenia, socjalizacji, dociera do potencjalnych domów tymczasowych i stałych adopcji.

Paweł – ostoja spokoju. Operator, Dyrektor i Egzekutor Logistyki naszych psiaków oraz darów dla naszych i innych bezdomnych zwierzaków. Zarządza, koordynuje i dociera do każdego miejsca w Polsce z podopiecznymi i darami dla nich.

Wolontariat - czyli ochotnicy - dobrowolnie pracujący na rzecz organizacji pozarządowych. Praca bez wynagrodzenia, nigdy nie jest łatwa. My mamy szczęście bo mamy 3 cudowne osoby, które wspierają nas i nasze zwierzęta e-wolontariatem.

Wsparcie - jak możesz pomóc?

Możesz nas wesprzeć na wiele sposobów:

Finansowo – przekaż nam 1,5% podatku, wystarczy wykonać przelew przez naszą stronę lub dokonać szybkiej wpłaty BLIKiem pod numerem: 601 718 265 "FundacjaRAP"

Rzeczowo – zorganizuj zbiórkę karmy, przekaż nieużywane ubrania lub zrób zakupy online przez FaniMani.pl!

Osobiściezostań wolontariuszem w Fundacji RAP lub domem tymczasowym dla zwierząt.

Wszystkie formy wsparcia naszych zwierząt i więcej informacji o adopcji znajdziesz w zakładce POMAGAJ.

Prosimy, podeślij dane naszej fundacji swoim przyjaciołom, rodzinie lub znajomym z pracy. Już teraz dziękujemy za każdą, nawet najdrobniejszą pomoc w naszej wolontaryjnej pracy.

Ratuj, Adoptuj i Pomagaj razem z nami! Wspieraj nasze działania! Dzięki Waszemu zaangażowaniu i pomocy Fundacji, psiaki mają szansę na znalezienie kochającego domu.

#adoptuj

Potrzebujemy osób takich jak Ty. Dzięki Tobie naprawdę możemy odmienić życia psów. Dziękujemy!

#ZostanBohateremBezdomniaka

Zostań bohaterem bezdomniaka!
Z Twoją pomocą możemy odmienić ich świat.
Dowiedz się, jak łatwo można pomagać!

#pomagaj

Bezpańskie psy, często chore i porzucone na ulicy lub w schronisku, potrzebują naszej pomocy bardziej niż kiedykolwiek. Źli ludzie wyrządzili im największą krzywdę, ale to także my - ludzie o dobrych sercach, możemy odmienić ich los. Dzięki wspólnym działaniom, możemy sprawić, że te bezbronne stworzenia odzyskają nadzieję, a ich cierpienie się w końcu zakończy. Możesz wspierać nasze działania i pomagać podopiecznym, bez względu na czas i miejsce - wspierając zbiórki, które prowadzimy lub uczestnicząc w wirtualnym wolontariacie.

Jeśli masz wolne miejsce w swoim domu i sercu, możesz zostać domem tymczasowym dla naszych podopiecznych, oferując im ciepłe schronienie i miłość, których tak bardzo potrzebują. A jeśli jesteś gotowy na stałe zaangażowanie, adopcja bezdomnego psiaka może być najpiękniejszym gestem miłości, jaki możesz podarować.

Wiemy, że to nie łatwa decyzja! W przypadku chęci adopcji lub zostania domem tymczasowym, dla jednego z naszych psów - prosimy o kontakt. Przekażemy Ci wszelkie potrzebne informacje i pomoc.