16 listopada 2023

Temperatury poniżej 0

Temperatury spadły znacznie poniżej zera

co oznacza, że należy zwrócić szczególną uwagę na pielęgnację naszych zwierząt w tym okresie. Psy powinny mieć dostęp do świeżego powietrza niezależnie od pogody, ale trzeba uważać na oblodzone powierzchnie. Nawet jeśli wydają się bezpieczne, mogą stanowić zagrożenie zarówno dla ciebie, jak i twojego zwierzaka.
 

Zimą, gdy na zewnątrz jest mroźno, a w domu ciepło, warto zadbać o płynne przejście między temperaturami, aby uniknąć szoku termicznego dla zwierzęcia. Zastanów się, czy pies potrzebuje kurteczki i bucików, a po powrocie ze spaceru pozwól mu dostosować się do temperatury w domu. Nie zapominaj o sprawdzeniu, czy zwierzak nie jest przegrzany.

Szczotkowanie sierści zwierzęcia to nie tylko sposób na utrzymanie jej w porządku, ale również forma relaksu i "masażu". Korzystaj z miękkiej szczotki, wykonuj długie ruchy, podążając za kierunkiem sierści. To nie tylko korzystne dla zwierzęcia, ale również umożliwia pogłębienie więzi między tobą a twoim pupilem.

Aby ochronić skórę przed działaniem soli i innych substancji drażniących, możesz używać maści z masła shea, oleju kokosowego i wosku pszczelego. Tłustą ochronę stosuj jednak tylko przed wyjściem na zewnątrz, aby uniknąć poślizgnięć psa na gładkich powierzchniach. Są także gotowe i dedykowane do ochrony, psich łapek, maście/kremy.

Jeśli zauważysz kule śniegu między palcami psa, pamiętaj, że obcinanie sierści w tym obszarze może być bolesne. Te włosy służą jako izolacja termiczna, a usunięcie ich nie zawsze zapobiega tworzeniu się brył lodu. Regularnie sprawdzaj łapy swojego psa, zwłaszcza gdy zauważysz kulawiznę. Czasami może to być podrażnienie spowodowane solą drogową, dlatego warto po spacerze wycierać łapy wilgotnym ręcznikiem, aby usunąć sól i inne środki chemiczne, które są "wysypywane" na mroźnym terenie.

Spacerowanie po oblodzonych nawierzchniach z psem może być niebezpieczne, ze względu na ryzyko kontuzji. Fałszywy krok może prowadzić do stłuczeń, skręceń lub nawet złamań, a czas rekonwalescencji po takich urazach może być długi i bolesny 😭. Choć aktywność fizyczna jest ważna dla zdrowia zwierząt, trzeba być ostrożnym podczas zimowych spacerów.

Na zdjęciu Bąbelek, który kocha śnieg. I szuka domku. Więcej tu

Ważne informacje

Jesteśmy tu!

Fundacja Ratuj Adoptuj Pomagaj, ul. R. Amundsena 3/11, 02-776 Warszawa I NIP: 9512509119, REGON: 38736661700000, KRS: 0000858108
Credit Agricole Bank Polska S.A., nr konta: 36194010763216673800000000 I tytułem: darowizna na cele statutowe

BLIK: 601 718 265 „darowizna”

Chcesz przekazać 1,5% procent z podatku, dla naszych podopiecznych?
👉 KRS: 0000858108 Fundacja "Ratuj Adoptuj Pomagaj"

2023 Fundacja RAP I Wszystkie prawa zastrzeżone

Kupuj oryginalne domeny w dobrych cenach! Zapoluj na giełdzie domen w Aftermarket [wejdź tu]

Menu