Bursztynowa Luna

Lunka jest z nami od kwietnia 2021 i wciąż uczy się świata. Mówimy, że bursztynowa Luna ciągle poznaje świat, ale też, że już najwyższy czas, by świat poznał bursztynową Lunę. To dziewczynka, którą ludzie skrzywdzili niewyobrażalnie, więc praca z nią zajęła nam bardzo wiele czasu. Teraz jednak z dumą i z rozrzewnieniem patrzymy na jej wielkie postępy.  O tak!

Luna nie jest przytulasem ani psem kanapowym. Dom, do którego trafi z pewnością będzie musiał być wyrozumiały, cierpliwy i akceptować fakt, że mizianki nie są dla. Ale… Lunka jest bardzo łasa na przysmaki i ślicznie przychodzi na przywołanie. To psiak polujący; tropi każdą zwierzynę. Najwięcej radości sprawiają jej spacery w spokojnej okolicy i zabawy w ogrodzie z drugim imprezowym psiakiem.

Luna nie ma w sobie cienia agresji do ludzi. Po prostu się boi, że ktoś będzie chciał ją złapać, jest więc niezwykle delikatna i ostrożna.

Bardzo chcielibyśmy, by miała własny, świadomy jej charakteru dom, zdecydowanie z drugim psiakiem, który da Lunie wsparcie. Lunka zachowuje czystość w domu, pięknie chodzi na smyczy i znakomicie funkcjonuje w schemacie dnia. Przychodzi na zawołanie, wie, czym są przysmaki.

Adopcja: 607606125

Jakiej Rodziny szukamy dla Lunki?

Świadomej i cierpliwej. Która zaakceptuje fakt, że Lunka może nigdy nie być przytulaskiem. Która będzie z nią pracować nad relacją oraz dotykiem. Prowadzącej bardzo aktywny tryb życia poza domem. Luna będzie psem idealnym dla Rodziny kochającej długie piesze leśne wędrówki. Mieszkającej poza miastem. Z innym psiakiem lub psiakami. Z doświadczeniem w pracy z psami. Po prostu dobrej i kochającej ją.

Wiek: ok. 8 lat.
Waga: 16 kg.
Zdrowie: jest zdrowa, zaszczepiona, zaczipowana, wysterylizowana.
Stosunek do kotów: to pies polujący, więc przyjaźni raczej nie będzie.
Stosunek do psów: zdecydowanie woli obecność psów niż człowieka. Gdy nie radzi sobie w jakiejś sytuacji, stara się „wyrzucić emocje” np. kładąc się na innym psiaku, ale bez robienia mu krzywdy. Jasno też komunikuje, że nie chce kontaktu. Silniejsze pieski w stadzie wzbudzają jej respekt i próbuje mieć ich aprobatę. Z psiakami równymi sobie szaleje, wygłupia się i bawi.
Stosunek do dzieci: nieznany poniżej 7 lat; trzeba jednak pamiętać, że Luna jest delikatną sunią, która bardzo dużo przeżyła i zdecydowanie woli spokój i ciszę.
Aktywność: bardzo duża; Luna godzinami węszyłaby w lesie i na polach; jest pierwsza do tropienia zwierzyny.

Najczęściej zadawane pytania

Jak opiekować się Luną? Lunka kocha schemat dnia, spacery w cichej okolicy, przysmaki, tropienie, węszenie. Konsekwencja i zachowanie planu dnia wystarczą.
Czego nie lubi Luna? Gdy człowiek wchodzi w jej przestrzeń i wymusza kontakt.
Nad czym trzeba popracować? Nad relacją, pamiętając, że Lunka nigdy nie będzie pieskiem typu „pomiziamy się”.
Czy musi być jedynaczką? Zdecydowanie nie. Luna potrzebuje wsparcia innego psa, a ponadto kocha zabawy z psiakami.
Gdzie mieszka? Miejsce tymczasowego zamieszkania to Kijanka (woj. mazowieckie)

Adopcja: 607606125

Zobacz więcej zdjęć Lunki [kliknij tu]