Delikatna, piękna Lori

Lori jest niezwykle pięknym i cudownie delikatnym psiakiem. Ma niecałe 4 lata, z czego już dwa spędziła z nami, ucząc się świata na nowo. Bo w schronisku, z którego ją zabraliśmy siedziała wciśnięta w kącik, niewidzialna i przerażona. Podejrzewamy, że była bita, bo bardzo bała się człowieka, dotyku i (choćby widoku) szczotki… Tak, trochę trwało, zanim nauczyła się nam ufać. Ale teraz, teraz to całkiem inny psiak!

Lori kocha mizianki, sama przychodzi na głaski, pokazuje brzuszek i zaprasza do pieszczot. Dogaduje się ze wszystkimi pieskami w hoteliku tymczasowym, w którym mieszka i namawia je do wspólnych zabaw, kota zaś obserwuje z ciekawością, choć bardzo chciałaby z nim poszaleć:) Jest bardzo mądrą i pogodną sunieczką. Nie ma w niej cienia agresji ani do ludzi, ani do zwierząt.

Lori lubi spokojne spacery, a uwielbia harce w ogródku, piłeczki, szarpaki i maskotki. Cudownie reaguje na komendy, np. „stój”, czy „chodź”. No i szuka własnego, kochającego domu, z opiekunami, którzy będą ja wspierać i doceniać jej wrażliwość oraz piękno, również to wewnętrzne. Przydałby się też drugi zrównoważony psiak, który lubi poszaleć, ale będzie mieć też wyrozumiałość dla „śmiesznych głupotek” Lori.

Lori ładnie chodzi na smyczy i w szelkach, szybko się wszystkiego uczy, bo jest naprawdę niesamowicie inteligentna i pojętna. Zachowuje czystość, choć zdarzają jej się wpadki, kiedy się czegoś bardzo boi.

Adopcja: 607606125

Jakiego domu szukamy dla Lori?

Dobrej. Świadomej przejść Lori i gotowej na początkową pracę z sunią, by zbudować wzajemne zaufanie. Raczej bez dzieci (chyba że już są młodzieżą, bądź są dorosłe). Opcja domku z ogrodem lub bliskość lasu będzie dla Lori superatutem, ale nie jest to obowiązkowe. Drugi psiak byłby wspaniałym kompanem naszej suni i wielkim jej wsparciem.

Wiek: 4 lata.
Waga: 15-17 kg.
Zdrowie: zdrowa, zaszczepiona, zaczipowana, wysterylizowana.
Stosunek do kotów: pozytywny. Bardzo chciałaby się z kotami bawić, a one niekoniecznie:)
Stosunek do psów: super! Ale nie każdy psiak lubi Lori energię i zapał do zabaw.
Stosunek do dzieci: nieznany, ale rekomendujemy dla niej osoby dorosłe, świadome przejść Lori i konieczności pracy z nią.
Aktywność: duża; dłuższe, spokojne spacery w cichym miejscu, zabawy węszenia, by przekierować jej emocje.

Najczęściej zadawane pytania

Co lubi Lori? Uwielbia szaleństwa z innymi psiakami. No i mizianki. Ważne są dla niej spacery w cichej okolicy oraz zabawy węszenia.
Czego nie lubi? Kartonów (tak, kartonów), odkurzania i zamiatania (wciąż boi się kija szczotki).
Nad czym trzeba popracować? Nad zbudowaniem zaufania Lori do nowo poznanego człowieka i nad relacją. Ale tu konsekwencja i cierpliwości wystarczą. Nad straszkami, te czasem sprawiają, że Lori trudno załatwić się na dworze, np. kiedy się boi.
Czy musi być jedynaczką? Zdecydowanie nie. Przydałby się Lori drugi psiak.
Gdzie mieszka? Miejsce tymczasowego zamieszkania to Leszno (woj. wielkopolskie)

Adopcja: 607606125

Zobacz więcej zdjęć Lori [kliknij tu]