Czuły zrównoważony Gabryś

Tak wiele czasu Gabryś zmarnował w schronisku. Wystraszony, niewidzialny, zahukany, zamknięty w kojcu:( Podejrzewamy, że był kiedyś bity, a z pewnością fatalnie traktowany, bo bał się człowieka i dotyku jak ognia. To już za nim! W cudownym domu tymczasowym Gabryś otworzył się na świat i pokazał całe swoje piękno! Był przy tym fantastycznym przewodnikiem dla Zary, która wraz z nim trafiła pod skrzydła naszej fundacji.

To psiak spokojny i zrównoważony, bardzo szybko się uczy. Pojął w mig czym są szelki i że smycz oznacza spacer, więc jej widok jest powodem do wielkiej radości. Zachowuje czystość w domu od kiedy pierwszy raz do niego wszedł. W mieszkaniu nie rozrabia, leży i odpoczywa. Uwielbia łazikowanie, węszenie i odkrywanie nowych miejsc. W lesie potrafi gonić za zwierzyną, dlatego dobrze jest zaopatrzyć się w długą linkę spacerową. Gabryś idealnie komunikuje chęć wyjścia na spacer, nie da się tego nie zauważyć. Załatwia się tylko poza domem.

Gabryś jest sfokusowany na człowieku. Potrzebuje jego bliskości, dotyku, mizianek i najchętniej by się od człowieka nie odłączał. Uwielbia pieszczoty i wspólne spanie w łóżku, ale też pięknie śpi sam w swoim legowisku.

Nie musi być jedynakiem. Dobrze wprowadzony do stada będzie miał fajną relację z drugim psiakiem, ale trzeba pamiętać, że on marzy, by człowiek był jego i kochał tylko jego.

Adopcja: 607606125

Jakiego domu szukamy dla Gabrysia?

Pełnego miłości i czasu na dużo głasków i przytulasów, ale i też czasu na spacerki w cichym otoczeniu. Cierpliwego i świadomego, bo Gabryś z uwagi na swoje złe doświadczenia jest bardzo czuły na podniesiony głos. Czasami trzeba go stopować w zapędach w okazywaniu miłości do człowieka, ale należy to robić umiejętnie, bo łatwo go wystraszyć. Kiedy nawiążesz z nim więź, wszystko będzie proste!

Ma ok. 4 lata
Waży ok. 14 kg
Jest zaszczepiony, odrobaczony, zaczipowany, wykastrowany
Stosunek do psów: dogada się z nimi, choć słabsze wolałby ustawiać, u silniejszych zaś szuka wsparcia
Stosunek do kotów: raczej pogoni, niż spokojnie ominie
Stosunek do dzieci: nieznany
Aktywność: średnia, choć spacery to Gabrysia specjalność

Ile lat ma Gabryś? ok. 4
Czy jest zdrowy? Tak
Co lubi najbardziej? Pieszczoty, spacery, węszenie.
Czy dogada się z moim psem? Tak, ale pod warunkiem, że Twój psiak zaakceptuje, że Gabryś potrafi odsunąć innego pieska, by być jak najbliżej swojego człowieka.
Gdzie mieszka? Miejsce tymczasowego zamieszkania to Kijanka (woj. mazowieckie)

Adopcja: 607606125

Zobacz więcej zdjęć Gabrysia [kliknij tu]