Metryczka Drago:

       ok. 6/7 lat
       ok. 10 kg
       szczepiony, odrobaczony, kastrowany, chipowany
       zdrowie: ma ograniczoną widoczność na jedno oczko (nie da się już z tym nic zrobić)
Poza tym trzeba pamiętać, że to już starszy kawaler, ale jest bardzo waleczny
       dogaduje się ze wszystkimi pieskami, tylko na początku potrzebuje chwilę (w tej chwili dłuższej lub krótszej brak z jego strony zachowań agresywnych)
       stosunek do kotów: dobry
       stosunek do dzieci: nieznany poniżej 7 lat
       aktywność: standardowa; spokojne spacery w cichym miejscu, ale przy ulicy też już nie stanowią problemu. 
        szukamy: domu, który ze względu na jego przeszłość oraz niedowidzenie na jedno oko, będzie pamiętać by wchodzić w interakcje z nim od strony zdrowego oczka oraz, który będzie wsparciem dla Drago w nowych i trudnych sytuacjach

Jakiej Rodziny szukamy dla Drago?

Prowadząca systematyczny tryb życia. Rodzinę potrafiącą zapewnić Drago poczucie bezpieczeństwa i mającą czas na pracę z nim. Spokojną, z drugim ułożonym psiakiem. 

Jesteś gotowy/-a do rozpoczęcia procesu adopcyjnego?

Ankieta online [kliknij]
607606125

Miejsce tymczasowego zamieszkania: Warszawa (woj. mazowieckie)
Wybierz się na wirtualny spacer z Drago [kliknij tu] 

Chcesz poznać historię Drago?

Drago trafił do schroniska w Chrcynnie w październiku 2019r.

Mocno wystraszony, w budzie wbija pyszczek w kąt i ma nadzieję, że nie będzie musiał wejść w interakcje. Dotykany, aż do końca pobytu, był sparaliżowany i początkowo trzęsącą galaretka. W warunkach schroniskowych udało mi się jedynie wypracować z nim, że nie wbijał główki w ścianę budy, jak wchodziłam do kojca.
W marcu zabranie go na rękach na wybieg zakończyło się dużą agresją lękową i atakiem na wolontariuszkę. Nie było opcji, by go wtedy uspokoić.
Lęk przed człowiekiem całkowicie zasadny – Drago przyjechał z pociętymi uszami aż do małżowiny i pociętym pyszczkiem. Ktoś chyba chciał z niego zrobić stafika, psa do walk? Cały pyszczek miał poraniony.

W kwietniu 2020 r. (spanikowani, że nie będziemy mogli do niego przyjechać, jako wolontariusze schroniska) zabraliśmy Drago na Śląsk. Od pierwszego tygodnia dawał się dotykać cały. Jednak paniczny strach przed smyczą i tym, że człowiek próbuje zrobić coś przy jego smyczy, był tak duży, że Drago rzucał się w panice na człowieka. Dlatego praca z nim była w kagańcu. Spacery w dużym lęku przed dźwiękami, a nawet "spadającym liściem".

W marcu 2021 r. udało się i Drago zamieszkał na 1:1 z behawiorystką i jej stadkiem w Warszawie. Po okazanym sercu w domu tymczasowym Drago zaczął pracę nad chodzeniem na smyczy (pewnością), odczulaniem na dźwięki, relacją w stadzie, nauką wyciszania się.
W 3 miesiące zmienił się nie do poznania.

Ma ok. 6/7 lat zachowuje się, jak 2-latek :) Kocha szaleć, bawić się zabawkami i je podkradać. Dogaduje się z kotkami i psiakami, z ludźmi potrzebuje dłuższej chwili. Rutyna dnia jest dla niego najważniejsza. Ostatnio odkrył w sobie potrzebę polowania – szczególnie jeśli chodzi o polne myszki.

Kim jesteśmy?

Fundacja Ratuj Adoptuj Pomagaj składa się z dwóch osób:
Marii i Pawła. Zaczynaliśmy jako wolontariusze w jednym ze schronisk w woj. mazowieckim.

Fundacja otrzymała KRS w październiku 2020r.
Fundacja jest pochodną grupy, która powstała z myślą o Pestce, ze schroniska w Chrcynnie, które na początku października 2019r. suczka opuściła z nami z podejrzeniem raka śledziony.

Dla kogo najbardziej tracimy głowy?
Otóż - psiaków do socjalizacji, nieadopcyjnych, chorych, niechcianych na tyle, na ile finanse nam na to pozwalają.

Social Media